top of page
טיפול רגשי - תודעתי

יש לנו כבני אדם 3 רבדים מרכזיים: הרובד הגופני, הרוב התודעתי והרובד הרוחני. 
הרובד הגופני כולל את הגוף שלנו, על איבריו ותחושותיו. באמצעותו אנחנו חווים את המציאות, בחמשת החושים שלנו. הגוף שלנו, המרכבה הנהדרת שלנו, הוא שלנו, אך הוא לא אנחנו.
הרובד התודעתי, שנקרא גם נפש, כולל את הרגשות והמחשבות שלנו. המחשבות שלנו כוללות אמונות, זיכרונות, תפיסות שאימצנו במהלך החיים שלנו וחלק גדול מהם נמצאים בתת מודע שלנו. 
הרגשות שלנו הם מחשבות בתדר עוצמתי יותר וכוללים: שמחה, עצב, צער, פחד, כעס, חוסר אונים ועוד.
הרגשות והמחשבות הם שלנו – אך גם הם, לא אנחנו.
הרובד האחרון הוא הרובד הרוחני – הנשמה שלנו. היא חווה את העולם באמצעות תחושות הגוף, המחשבות והרגשות שלנו. הנשמה שלנו היא אנחנו. היא מי שהיינו תמיד ולנצח נהיה. 

הסיבה המרכזית שאנחנו לא בריאים, לא מאושרים, חווים דכדכוך, סטרס או חרדה, מרגישים תקועים ולא מוגשמים, לא מרגישים חיוניים - היא שאנחנו לא מחוברים לנשמה שלנו, למקור שלנו.
המקור הוא אותו יסוד נשמתי שנמצא בתוכינו, שמהווה את המצפן שלנו, שרוצה לכוון אותנו ליעוד שלנו, זה הניצוץ האלוהי שבנו, זה האור בתוכינו שרוצה להתבטא, זה האני אמיתי שלנו.

שיטת המקור

למה כל כך קשה לנו להתחבר אליו?
לחיות על פי הרצונות האמיתיים שלנו?
לחיות באנרגיה ובבריאות, למצוא את השלווה, האהבה והביטחון בתוכינו?

כולנו חווינו חוויות ילדות שהיו עבורינו לא פשוטות.
עבור ילד קטן, שאין לו כלים, מודעות, יכולת התמודדות ויכולת ביטוי מלאה, חוויות אלו נספגו לתוך הגופנפש בצורה ישירה, נצרבו בתאים וכאילו קפאו בזמן. הפרשנויות שהיו לנו לאותן חוויות, הרגשות שהרגשנו ולא קיבלו מענה, האמונות שנוצרו בנו כתוצאה מכך – כל אלה יצרו אצלינו חסימות וממשיכים לנהל אותנו בחיינו הבוגרים עד היום, לעתים קרובות בלי שאנחנו מודעים לכך בכלל! הקונפליקטים הרגשיים הלא פתורים, נחווים כטראומות שעלולים לגרום לחוסר איזון, אי נוחות וכאב שנחווים על ידינו כמחלה. המחלה היא בעצם הסימפטומים הנחווים ברמה הגופנית.

איך אפשר להתחבר לעצמינו מחדש ולייצר שינוי מיטיב בחיינו?

בטיפול, אנחנו מתחברים לאותן חוויות, פרשנויות, רגשות ואמונות שנצרבו בתוכינו. לאחר מכן, אנו עושים תהליך עמוק של שחרור מכל מה שלא משרת אותנו יותר. לבסוף, אנחנו מטמיעים מחדש, בצורה מודעת, אמונות חדשות שיקדמו ויעצימו אותנו. את האמונות החדשות אנחנו מתרגמים לפעולות חדשות במציאות שלך.  
השיטה היא הוליסטית ועובדת לשחרר חסימות בכל הרבדים שלנו: מיינד, גוף ורגש. ברגע שמשחררים חסימות בכל הרבדים, מתאפשרת לנו גישה למקור שלנו, אנחנו יכולים לבחור אחרת מתוך מודעות וחופש, לעשות שינוי עמוק וכזה שיישאר לאורך זמן.

הגישה הטיפולית שלי

אני משתמשת בשילוב שיטות טיפוליות תודעתיות-אנרגטיות, כולל שיטת המקור, התמקדות (focusing), ריקול הילינג, NLP ואקסס בארס. לרוב, אני משלבת יחד עם הטיפול התודעתי-אנרגטי, טיפול בכלים נטורופתיים כמו: צמחי מרפא, פרחי באך, תוספי תזונה, שינויים באורח החיים. 
אני מאמינה שכל שינוי בחיים מתחיל בתוכינו. העולם הפנימי שלנו מקרין לעולם החיצוני ולא להיפך. למעשה, מערכת היחסים היחידה שיש לנו היא בינינו לבין עצמינו. כל השאר זה רק שיקופים של מערכת היחסים שלנו עם עצמינו. הגוף שלנו הוא שיקוף של מה שמתחולל בתודעה שלנו. 
אם אנחנו רוצים זוגיות, הצלחה, בריאות, שלווה, ביטחון, שמחה - ההזמנה שלי היא לחזור הביתה, פנימה, לרפא את הפצעים שלנו ולהשכין שלום בין החלקים שלנו. השינויים בתוכנו יובילו לשינויים במציאות חיינו, ימגנטו אליינו את האנשים, האירועים וההזדמנויות שיהיו מסונכרנים עם התדרים החדשים שלנו. 

IMG_5969.JPG

אם המילים האלו מדברות אלייך, אני מזמינה אותך לקבוע איתי פגישת אבחון ראשונית ללא התחייבות, בה כבר תוכל.י לחוות את הגישה הטיפולית שלי, לקבל בהירות גדולה יותר לגבי עצמך, לגבי שורש הבעיה ואיך לפתור אותה.


מזמינה אותך לדבר איתי ויחד נראה איך אני יכולה לעזור לך והאם הטיפול שלי יכול להתאים עבורך. 

באהבה רבה,
טליה

bottom of page