top of page
תזונה נטורופטית -
תזונה טבעית לריפוי מחלות וחידוש כוחות הריפוי של הגוף

"יהיו מזונתייך תרופתייך" - אמר היפוקרטס, אבי הרפואה, וצדק. לתזונה שלנו יש חלק גדול בשמירה על הבריאות שלנו ובתמיכה ביכולת של הגוף להירפא ולשוב לאיזון.
המזון שאנחנו אוכלים משפיע על התפקוד של כל מערכות הגוף שלנו : מערכת העיכול, מערכת הדם, המערכת ההורמנלית, מערכת השלד והשרירים ועוד.
בנוסף, התזונה שלנו משפיעה מאד על מצב הרוח שלנו, על רמת האנרגיה, הריכוז, העירנות וטיב השינה.


כשאנחנו צעירים או כשהתשתית הגנטית שלנו חזקה, הגוף לעתים מצליח לפצות על חסרים תזונתיים ולהתגבר על מכשולים כמו שומן טראנס, צבעי מאכל, סוכרים פשוטים, חומרים משמרים ועודף חלבון מהחי. אולם הצלחה כזו תיתכן רק בטווח הקצר, ולאורך זמן תזונה לא בריאה גורמת לנזק מצטבר לרקמות ולמערכות הגוף השונות ועלולה להוות גורם ומצע להתפתחות מחלות שונות.

תזונה בריאה

הנזק של תזונה לא בריאה מתבטא בדלדול הכוחות והחוסן של הגוף, בירידה באנרגיה ובריכוז, ובהתפתחותן של מחלות כרוניות כגון: לחץ דם גבוה, כולסטרול וטריגליצרידים גבוהים, סוכרת, מעי רגיז, צרבות, גסטריטיס (דלקת בקיבה), מחלות אוטואימוניות, מיגרנות, אלרגיות ועוד..
 

האם יש תזונה בריאה אחת? 

ממש לא! תקופות שונות בחיים דורשות מהגוף שלנו דגשים שונים מבחינה תזונתית – יש הבדל בין הצרכים התזונתיים של תינוק, ילד, מתבגר, מבוגר וקשיש. כמו כן, יש דגשים ספציפיים בתזונה שמתאימה לאישה בהריון, לאדם שעושה פעילות גופנית אינטנסיבית ולאדם שבחר באורח חיים צמחוני או טבעוני. בנוסף לכך, שינוי תזונתי למען טיפול במחלה יהיה שונה ומותאם ספציפית לטיפול בחולי מאשר תזונה בריאה באופן כללי. 

הרבה אנשים מגיעים אלי עם פחד גדול משינוי תזונתי - הם פוחדים שלא יצליחו בשינוי, שאין להם מספיק משמעת עצמית, פוחדים להתאכזב ולאכזב, מגיעים עם אכזבות וטעם רע מנסיונות קודמים להתמיד בשינוי תזונתי. 
חשוב לי להגיד שאני בעד שינוי תזונתי הדרגתי ומותאם אישית. אני לא בעד שינויים קיצוניים שעלולים לגרום להמון סטרס, לתחושת אכזבה ואשמה. במידת האפשר, אני בעד לעשות מעט שינויים שיתנו הרבה ערך מבחינת איכות חיים ובריאות טובה. אני בעד לשים דגש על מה כן לאכול ונותנת כלים פרקטיים ליישום השינויים התזונתיים באופן שישתלב בקלות בחיי היום יום שלך
.

הגעתי לטליה אחרי שנה של צרבות קשות, שבהן ניסיתי הכל, מתרופות נוגדי חומצה עד הומאופתיה.

טליה בדרכה השקטה והנעימה התחילה איתי בסדרת טיפולים שבהם היא שינתה את כל התזונה שלי. היה קשה בהתחלה' אך לאט לאט התחלתי להרגיש שיפור והשריפה בגרון התחילה להיעלם. בנוסף היא טיפלה בי בחלק הרגשי עם פרחי באך שהיא התאימה לי והדבר עזר לי פלאים.

היום כשנה אחרי אני מרגישה טוב  מבחינה פיזית ונפשית והצרבות נעלמו לחלוטין, אלא אם כן אני חוטאת בתזונה שלא מתאימה לי. דרך הטיפולים של טליה למדתי לזהות מה עושה לי טוב ומה לא.

אני מודה לטליה על כל הסבלנות וממליצה עליה בחום!

הגעתי אלייך כשבאמתחתי היה כבר ידע בנושא התנהלות בתחום תזונה בריאה. בהדרכתך השגתי את הדיוק והמינונים הנכונים עבורי. במקצועיות, בהבנה ובנעימות היית שם עבורי

בדרך, ואכן התוצאה הייתה מרשימה. ירידה של 50% ברמת הטריגליצרידים במשך 3 חודשים.

נוכחתי שבאמצעות שינוי הרגלי תזונה ניתן להשיג שיפור במצב הבריאותי וכמובן "על הדרך" ירידה במשקל.

תודה על היותך מאפשרת, מנחה, ומקבלת באופן המקצועי ביותר.

את טליה המדהימה הכרתי ממש בדרך ניסית, אבל מה שהיה יותר מדהים זה התהליך שעברנו יחד.
עם המון סבלנות ומאור פנים, הרגשתי שטליה באמת מבינה את הצורך אישי שלי מעבר לחלק הטיפולי.
באתי לפגישה כשאני חלשה עם כאבי בטן נוראיים, ולא האמנתי שאצליח למצוא מזור לכאב.
אך גיליתי שהכול אפשרי, התחלנו את התהליך כשהכול ממוקד וברור, אך הכי חשוב מתאים לצרכים שלי, טליה גרמה לי להאמין שאני אוכל לחזור לעצמי, ומעבר לזה חזקה יותר ובריאה יותר.
זה התחיל משינוי תזונה רציני, שבלעדי טליה כנראה לא הייתי עושה, הייתה המון התייחסות למה דווקא כן אפשרי, בשונה ממה אסור. איך כן אפשר עדיין לחיות את היום יום וליהנות ממנו ולא להרגיש מוגבלים.
התהליך התנהל עם המון רגישות, בין אם זה התוספי תזונה שהותאמו במיוחד לי, או התזונה.
התפעלתי מהכוח שיש לדרך, ולעשייה המבורכת של טליה. 
כשכמעט רציתי לוותר, פגשתי את האור שממש הציל אותי, ואני לא מגזימה, אני רואה את טליה בתור שליחה מדהימה שעוזרת לא רק לי אלא גם לכל משפחתי, עם כל הכוח והרצון הקיים.
כיום אני בריאה וחזקה, הבטן שלי נרגעה, אני עדיין שומרת על כל מה שלמדתי, ועל הדרך המדהימה שעברנו יחד. לא נותר לי אלא להגיד תודה, ומברכת אותה כל יום על הנס שקרה לי.

אז מה עושים מכאן?

טליה בראל

שינוי הרגלי תזונה יכול להיות דבר לא פשוט, אבל במסגרת מקצועית, תומכת ואישית ניתן לעשות שינוי אמיתי שיימשך לאורך זמן. 

ביחד נבנה תפריט שמותאם עבורכם באופן אישי, על פי הצרכים הגופניים והרגשיים שלכם, תוך התחשבות ככל שניתן בהעדפותיכם התזונתיות. התפריט יהיה מותאם באופן אישי אלייכם ולמטרה שלשמה באתם ויהווה בסיס הזנתי שניצור יחד למען הריפוי שאתם מבקשים.
התהליך של השינוי התזונתי הוא חלק מן המערך השלם שניצור למען ריפוי ושיפור איכות החיים, גוף ונפש, עבורכם.
ככל הניתן, אני מעדיפה שינויי תזונה הדרגתיים על פני שינויים קיצוניים ומהירים. מהניסיון שלי, שינויים הדרגתיים קלים יותר ליישום, פחות מלחיצים ומאפשרים התמדה לאורך זמן. לצד ההמלצות התזונתיות, אני עוזרת למטופלים שלי לעבור שינוי תודעתי, לשחרר אמונות שמעכבות את תהליך השינוי ולאמץ תפיסות חדשות שתומכות בתהליך. 

bottom of page