תזונה נטורופטית -
תזונה טבעית לריפוי מחלות וחידוש כוחות הריפוי של הגוף

המזון שאנחנו אוכלים משפיע על התפקוד של כל מערכות הגוף שלנו –
מערכת העיכול, מערכת החיסון, חילוף החומרים, השלד והשרירים, העור, הנשימה והתפקוד של כל תא ותא בגופינו. בנוסף, התזונה שלנו משפיעה מאד על מצב הרוח שלנו, על רמת האנרגיה, הריכוז, העירנות וטיב השינה.


כשאנחנו צעירים או כשהתשתית הגנטית שלנו חזקה, הגוף לעתים מצליח לפצות על חסרים תזונתיים ולהתגבר על מכשולים כמו שומן טראנס, צבעי מאכל, חומרים משמרים ועודף חלבון מהחי. אולם הצלחה כזו תיתכן רק בטווח הקצר, ולאורך זמן תזונה לא בריאה גורמת לנזק מצטבר לרקמות ולמערכות הגוף השונות.
מחקרים מראים שתזונה מעובדת, עודף סוכרים, עודף שומן רווי ועודף חלבון מהחי, תזונה שחסרה בוויטמינים, מינרלים, סיבים ונוגדי חמצון גורמים לקלקול ונזק מתמשך בגוף.

Making Fruit Salad

הנזק הזה מתבטא בדלדול הכוחות והחוסן של הגוף, בירידה באנרגיה ובריכוז, ובהתפתחותן של מחלות כרוניות כגון: לחץ דם גבוה, כולסטרול וטריגליצרידים גבוהים, סוכרת, מעי רגיז, צרבות, גסטריטיס (דלקת בקיבה), מחלות אוטואימוניות, מיגרנות, אלרגיות ועוד..
 

האם יש תזונה בריאה אחת? 

ממש לא! תקופות שונות בחיים דורשות מהגוף שלנו דגשים שונים מבחינה תזונתית –
יש הבדל בין הצרכים התזונתיים של תינוק, ילד, מתבגר, מבוגר וקשיש. כמו כן, יש דגשים ספציפיים בתזונה שמתאימה לאישה בהריון, לאדם שעושה פעילות גופנית אינטנסיבית ולאדם שבחר באורח חיים צמחוני או טבעוני.מניסיוני, איזון, שיקום וריפוי של הגוף חייבים לכלול תזונה שתזין את הגוף ברכיבים הנחוצים לו. אין תזונה אחת שתתאים לכולם בכל המצבים.

 

אז מה עושים מכאן?

שינוי הרגלי תזונה אינו דבר פשוט, אבל במסגרת מקצועית, תומכת ואישית ניתן לעשות שינוי אמיתי שיימשך לאורך זמן. 

ביחד נבנה תפריט שמותאם עבורכם באופן אישי, על פי הצרכים הגופניים והרגשיים שלכם, תוך התחשבות ככל שניתן בהעדפותיכם התזונתיות.

לצד מעבר לתזונה בריאה, טבעית ומרפאת חשוב לי שתמשיכו להינות מהאוכל, שהוא יהיה טעים ומגוון ולכן אני מספקת תפריטים ומתכונים טעימים ופשוטים להכנה.


ביחד נבין מה התזונה המתאימה עבורכם ונפעל למען איזון וריפוי הגוף והנפש.