top of page
קרוהן וקוליטיס (IBD)
מעי רגיש.jpg

קרוהן וקוליטיס הן מחלות מעי דלקתיות כרוניות שמאופיינות בהתקפי שלשולים שלפעמים מלווים בדם, כאבי בטן (בעיקר לאחר אכילה), בטן קשה ונפוחה, חוסר תיאבון, לעתים בחילה, לעתים קרובות איבוד משקל וחסרים תזונתיים.
בטיפול הקונבנציונאלי לרוב ניתנות תרופות לדיכוי המחלה והסימפטומים כולל נוגדי דלקת, סטרואידים ובמצבים חריפים, עוברים לתרופות המדכאות את מערכת החיסון. יש מקרים בהם נזקקים לטיפול כירורגי להסרת חלק מהמעי. בטיפול הזה אין בדרך כלל שום התייחסות לתזונה ואין התייחסות לשורש הרגשי שנמצא בבסיס המחלה. דלקות קשות כאלה במערכת העיכול קשורות לרוב לקושי לעכל אירועים בחיים, לכעסים שיש קושי לבטא אותם ולנושאים של שליטה וביטוי הרצון החופשי.
לפי הרפואה הקונבנציונלית, אלו מחלות כרוניות וחשוכות מרפא, שצריך ללמוד לחיות איתן לכל החיים. עצם האבחנה הזו מדכאת, מלחיצה ואף טראומטית, ומקבעת את האמונה שאין סיכוי לשוב לאיכות חיים טובה.

הגישה הטיפולית שלי

הטיפול אצלי תלוי האם הגעת אלי בזמן התקף או בזמן רמיסיה. בזמן התקף, הדגש יהיה בראש ובראשונה בהפחתת הדלקתיות, הרגעת מערכת העיכול, הפחתת השלשולים וכאבי הבטן והשלמת חסרים תזונתיים. אם הגעת אלי בזמן רמיסיה או בזמן שהסימפטומים רגועים יותר, הטיפול יכלול תזונה אנטי דלקתית ומזינה, תוספים וצמחי מרפא להפחתת דלקתיות, שיקום מערכת העיכול והשלמת חסרים, כלים להפחתת סטרס וטיפול בשורש הרגשי שגרם למחלה.
מטרת הטיפול להוביל לריפוי מלא או לשיפור משמעותי באיכות החיים, כך שתוכל לנהל חיים ללא כאבי בטן, ללא המיגבלה של לדאוג לשירותים צמודים, ללא פחד מתמיד מההתקף הבא, עם יותר אנרגיות וחוסן פיזי ונפשי. הטיפול לעתים מחליף את התרופות ולעתים נעשה בשילוב התרופות, בהתאמה אישית אלייך.

או להשאיר פרטים כאן

שם *

אימייל *

טלפון *

ההודעה נשלחה בהצלחה

הודעה

קליניקה.JPG

א' בן 40 הגיע אליי לטיפול בקוליטיס כיבית. הוא סבל כעשר שנים מכאבי בטן וכאבים בפי הטבעת, שלשולים בתקופות מסויימות, גזים, נפיחות בטנית וצרבות. הוא טופל בנרות ובכדורים של רפסאל והגיע לטיפול כי רצה להרגיש יותר טוב ולהימנע מניתוח שהרופאים המליצו עליו. המחלה החלה מספר שנים לאחר מותו של אביו שהיה עבורו אירוע מאד טראומתי שהוא לא הצליח לעכל עד היום. הוא סיפר שהוא מרגיש תקוע בחיים, הוא רווק ואין לו בת זוג, מאד רוצה להקים משפחה אבל מרגיש מיואש וסקפטי שזה כבר לעולם לא יקרה. עובד המון שעות ומרגיש עומס אינסופי.
בטיפול שילבנו תהליכי דמיון מודרך לשחרור רגשות כלואים ומודחקים, טיפולי רפלקסולוגיה לאיזון והרגעת הגוף וצמחי מרפא נוגדי דלקת, נוגדי זיהום ומשקמי מערכת עיכול ומספר שינויים תזונתיים שא' הצליח ליישם.
בהדרגה ועם הרבה סבלנות לגוף ולתהליך שהוא עובר, מערכת העיכול התאזנה ונרגעה, היציאות פחתו והתמצקו, כאבי הבטן שככו. זה לקח כמה חודשים, היו עליות והיו גם ירידות, אבל לא וויתרנו והגוף עבר תהליך נפלא של ריפוי. לצד הטיפול הטבעי, א' המשיך לקחת נרות רפסאל אבל לא היה צריך את הכדורים וכמובן שהצלחנו להימנע מניתוח פולשני.
ככל שא' הרגיש טוב יותר ושחרר מטענים רגשיים, הלב שלו נפתח ואחרי כארבעה חודשים הוא נכנס לזוגיות. לאחר שנה קיבלתי תמונות משמחות של החתונה של הזוג המתוק הזה.

bottom of page