top of page
טחורים ופיסורה
מעי רגיש.jpg

טחורים ופיסורה הם שתי תופעות נפרדות, שלעתים קורות במקביל, ושתיהן קרובות לפי הטבעת.
טחורים הם רקמות עשירות בכלי דם, והם מכאיבים לנו ולעתים מדממים כשהם נמתחים, מתנפחים וצונחים כתוצאה מעודף משקל, הריון ולידה, עצירות או צואה קשה להוצאה או שלשולים מרובים. מבחינה רגשית, טחורים קשורים לקושי להבחין בין עיקר לטפל, קושי לשחרר את המיותר.
הטחורים מכאיבים בזמן יציאה ולעתים קרובות גם במשך היום. במקרים חמורים הדימום מהם אגרסיבי וממש גורם לאיבוד דם משמעותי.
הטיפול הקונבנציונלי בטחורים מתמקד בהקלת התסמינים על ידי משחות או נרות שונים, מתן משלשלים במקרה של עצירות, ובמקרים מסויימים תהליכים כירורגיים כגון קשירת הטחור, צריבת הטחור או כריתתו. כל הטיפולים האלו לא מטפלים בבעיית השורש ולכן לרוב הטחורים חוזרים שוב ושוב (כן, גם לאחר ניתוח).
פיסורה היא חתך, קרע בעור שקרוב לפי הטבעת, שנוצר בעיקר כתוצאה מעצירות, צואה קשה להוצאה או שלשולים מרובים. מבחינה רגשית...
החתך הזה כואב בכל יציאה, לעתים קרובות הוא מדמם אחרי יציאה ויכול לכאוב גם בכל מאמץ גופני.
הטיפול הקונבנציונלי בפיסורה כולל משחות מקומיות, משלשלים במידה ויש עצירות ובמקרה של פיסורה עקשנית או פנימית יותר – ניתוח.

הגישה הטיפולית שלי

בטיפול אצלי אני מתחילה באבחון שורש הבעיה, הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית. בהתאם לאבחון, אני מתאימה תזונה שתעזור לשלשול או לעצירות, תוספים וצמחי מרפא שמטפלים שמחזקים את כלי הדם במקרה של טחורים ומרפאים את החתך במקרה של פיסורה. וזאת בשילוב טיפול רגשי-תודעתי על מנת שנביא לריפוי עמוק ולאורך זמן.

או להשאיר פרטים כאן

שם *

אימייל *

טלפון *

ההודעה נשלחה בהצלחה

הודעה

קליניקה.JPG

ת' הגיע לטיפול לאחר שסבל שלוש שנים מכאבי בטן שאותם תיאר כהתקפי כיווץ כואבים, בעיקר כשהבטן ריקה, שלעתים העירו אותו משינה. בנוסף, הוא סבל מבחילות בבוקר, גזים ורעשים בבטן, ריבוי יציאות שלשוליות וקשות לסירוגין וטחורים מדממים. הוא קבע כבר תור שהיה אמור להתקיים כחודשיים לאחר פגישתינו הראשונה.
הוא מספר שכל זה התחיל לאחר פעמיים שעבר טיפול אנטיביוטי נגד הליקובקטר פילורי (חיידק בקיבה).
הסימפטומים התגברו לאחרונה ולכן עשה עשה גסטרוסקופיאה וקולונוסקופיאה ושוב מצאו הליקובקטר וכיב פפטי.
בתחילת הטיפול, המלצתי להוציא מהתפריט של ת' מזונות שריגשו את מערכת העיכול שלו, והמלצתי על מזונות קלים לעיכול, מפחיתי דלקת ותזונה שעוזרת להפחית שלשולים. בנוסף, נתתי לו צמחי מרפא לחיזוק כלי הדם כדי לטפל בטחורים, פרוביוטיקה לאיזון חיידקי המעיים וצמחים נוגדי זיהום לטיפול בהליקובקטר.
לאחר שבועיים, ת' דיווח שהדימום של הטחורים נעלם והוא ביטל את התור לניתוח. הוא הרגיש הקלה בכאבי הטחורים, כמעט ואין לו כבר בחילות בבוקר, לעתים עדיין הרגיש אי נוחות קלה שעברה אחרי אוכל. בלילה הוא ישן שינה רצופה, ולא סובל משום כאב. באופן כללי, הוא מספר שהוא הרבה יותר אנרגטי. הוא מרגיש שיש שיפור של 70-80% מבחינת תסמיני העיכול.
המשכנו בטיפול הנטורופתי שעבר עוד דיוקים והתאמות אישיות לפי הצרכים המשתנים של ת', ושילבנו שיח תודעתי-רגשי לאיתור מוקדי הסטרס בחייו ושיפור ההתמודדות שלו עם עומסים ואתגרים שונים אותם התקשה לעכל או לשחרר מחייו.

ת', בן 36

bottom of page