top of page

הטיפול הטבעי בטחורים

 

גורמים עיקריים לטחורים:

· שלשולים או עצירות כרוניים

· הריון ולידה

· עודף משקל

· משאות כבדים

· סטרס מתמשך

· חולשה של טונוס השרירים
 

תסמינים של טחורים:

· דם טרי לאחר יציאה שמתגלה בניגוב או בתוך האסלה

· בליטה/נפיחות כואבת על פי הטבעת

 

אבחנה של טחורים:

אבחנה של טחורים מתבצעת על ידי רופא מומחה שהינו פרוקטולוג. טחורים חיצוניים ניתן לאבחן על פי התבוננות, ואילו במצב של טחורים פנימיים יש צורך להחדיר אצבע אל תוך החלחולת (סוף המעי הגס).

טיפול קונבנציונלי בטחורים:

הטיפול הקונבנציונלי בטחורים מתמקד בהקלת התסמינים, על ידי משחות או נרות שונים, מתן משלשלים במקרה של עצירות, ובמקרים מסויימים תהליכים כירורגיים כגון קשירת הטחור (מצמידים אליו טבעת גומי שמפסיקה את הספקת הדם אליו וכך הטחור מצטמק ונעלם), צריבת הטחור או כריתתו.
 

טיפול טבעי בטחורים:

הטיפול הטבעי בטחורים מתמקד בחיזוק כלי הדם הוורידיים וכן לטפל בסיבה לטחורים – לרוב עצירות.

על מנת לטפל בעצירות, חשוב להעשיר את התפריט בסיבים תזונתיים המצויים בשפע בירקות, פירות, דגנים מלאים וקטניות. בנוסף, חשוב להקפיד על שתייה מרובה של נוזלים. 

חשוב לאכול תזונה קלה לעיכול, טבעית, בייתית ולא מעובדת על מנת להקל על תפקוד מערכת העיכול.

מומלץ להימנע ממוצרי מזון מעובדים, מתועשים ומשומרים שהינם עתירי שומן, סוכר, מלח , חומרי טעם וריח. כל אלה מגבירים דלקתיות ושודדים ויטמינים ומינרלים מהגוף. מומלץ להפחית/להימנע ממוצרים עתירי חלבון מהחי שמקשים על העיכול ובעיקר בשר ומוצרי חלב. חשוב להימנע מסוכרים פשוטים, קמח לבן, קפאין ואלכוהול שכולם מחלישים את מערכת העיכול.

על מנת לעזור לשיקום ריריות העיכול, מומלץ לאכול ירקות כתומים מבושלים/אפויים כגון בטטה, גזר, דלעת ודלורית. על מנת לחזק את כלי הדם, חשוב לכלול פירות יער באופן יומיומי בתפריט. היות ופירות היער בארץ יקרים ולא זמינים, אני ממליצה על לקיחה יומיומית של מיצוי פירות וירקות של חברת ג'וס פלאס, שמגודלים באופן אורגני, בקרקעות דשנות ונקטפים בשיא הבשלות. למידע ורכישה לחצו כאן.

בנוסף לטיפול התזונתי, אני מטפלת עם צמחי מרפא בלקיחה פנימית ובמריחה חיצונית.

הטיפול החיצוני כולל משחה עם צמחי מרפא שמכווצים את כלי הדם באופן מקומי כגון הממליס Hamamelis virginiana)),, ברוש (Cupressus sempervirens), ילקוט הרועים (Capsella bursa pastoris) וכן צמחים שמחזקים את כלי הדם כגון עצבונית החורש (Ruscus aculeatus) ערמונית הסוסים Aesculus hippocastanum)) או אכיליאה (Achillea millefolium).

הטיפול הפנימי כולל צמחי מרפא שמחזקים את כלי הדם כגון עצבונית החורש (Ruscus aculeatus) וערמונית הסוסים Aesculus hippocastanum)), צמחי שמשפרים את זרימת הדם ההיקפית כמו ג'ינג'ר (Zingiber officinale) ורוזמרין (Rosmarinus officinalis). במידה והמטופל סובל מעצירות, חיוני לקחת צמחי מרפא שיעזרו ליציאות רכות ויומיומיות.

לעתים קרובות אני משלבת טיפול בהומאופתיה מודרנית שהינה טבעית, משלימה את הטיפול בתזונה ובצמחים ומזרזת את משך ההחלמה.


אפשר לרפא טחורים בצורה טבעית ופשוטה- רוב האנשים יחוו בחייהם טחורים מספר פעמים מסיבות שונות, חבל כל פעם לטפל בהם בחומרים כימיקליים חזקים. אתם יכולים להיפטר מהם בצורה טבעית!
 

מזמינה אותך לקבוע פגישה באהבה- 050-6050997
טליה בראל

 

Herb Plants

טחורים הם מבנים אנטומיים המכילים רקמת חיבור וכלי דם הממוקמים באזור פי הטבעת, ומהווים חלק תקין של פי הטבעת. תפקידם הוא לסייע בשליטה על איטום של פי הטבעת.

הבעיה נוצרת כאשר כלי הדם הללו נמתחים, מתנפחים, מתרחבים וצונחים. התופעות האלה גורמות לכאב, לעתים לדימום ואף עלולות לגרום להיווצרות קריש דם או דלקת באיזור.

טחורים יכולים להיות גלויים (חיצוניים), ואז ניתן לראות או להרגיש אותם בחלק החיצוני של פי הטבעת, והם עשויים להיות סמויים (פנימיים), בתוך פי הטבעת.

רוצה לקבל עוד מאמרים ישירות לתיבת המייל שלך?
השאירי פרטים בתיבה ותקבלי:

- מאמרים וטיפים לתזונה בריאה והתמודדות עם מחלות ישר לתיבת המייל הפרטית שלך
- עדכונים על המבצעים שלי וסדנאות חדשות
- מדריך מתנה! טיפול טבעי בביות במערכת העיכול
bottom of page